שאלות ותשובות

היכן מתרחש הטיפול?
הטיפול מתקיים בקליניקה בצפון הישן של ת"א.

מה עלי לצפות מהטיפול?
אני מאמינה כי טיפול הוא מסע שיש לו התחלה אמצע וסוף. כל טיפול מכוון מטרה אליה אנחנו שואפים להגיע במאמץ משותף. מטרתו של הטיפול להשיג שינוי אמיתי במציאות חיינו כיחידים, כזוג או כמשפחה. המרכיב הבסיסי להצלחת הטיפול הוא איכות הקשר בין המטפל למטופל. קשר זה מבוסס על אמון, בטחון וקרבה. בתהליך הטיפול נוצר מרחב המאפשר דיאלוג פתוח וישיר ביני לבינכם, דו-שיח שיש בו מקום לכל טווח הרגשות, המחשבות והשאלות. בכל אחד משלבי הטיפול אני מעודדת את מטופליי לשתף אותי בשאלות ובתהיות שיש להם הן בהקשר לתהליך הטיפול והן בהתייחס אליי, לתפיסתי המקצועית ולטכניקות בהן אני משתמשת.

האם אפשר לקבל טיפול דרך הטלפון או טיפול באמצעות האינטרנט?
טיפול הוא תהליך שהצלחתו תלויה בקשר משמעותי ויצירת אמון בין המטפל ללקוח. קשר אינטימי וקרוב קשה יותר להשגה כאשר התווך הוא אלקטרוני ולכן אעדיף תמיד פגישות פנים אל פנים. עם זאת, ישנן כיום שיטות המאפשרות תהליך טיפולי איכותי "מרחוק". לצורך כך נדרש אינטרנט עם חיבור מהיר, חשבון Skype, מצלמת אינטרנט, ואוזניה/מיקרופון - עזרים זולים וזמינים המאפשרים מפגש וירטואלי איכותי בזמן אמת.
טיפול מבוסס שיחות טלפון אינו מאפשר יצירת מפגש שכזה, ולכן איני מציעה אותו.

האם הטיפול מתאים לי?
חיפוש טיפול ומטפל הוא בחירה אישית, ועשויות להיות לכך סיבות רבות ומגוונות. לעתים אנשים פונים על מנת להתמודד עם מצוקות כגון חרדה או דיכאון. פעמים אחרות זה בתגובה לשינויים בלתי צפויים בחיי האדם, כגון גירושין או מעברי חיים. לעתים חיפוש טיפול נובע מאי-שביעות רצון מסגנון החיים הנוכחי – ממריבות בלתי פוסקות עם בני המשפחה או בן הזוג. עבודה עם מטפל עשויה לעזור ולספק הבנה, תמיכה, ואסטרטגיות התמודדות חדשות עבור אתגרי החיים והקונפליקטים העולים במהלכם. הטיפול מתאים לכל מי שמעוניין להפיק את המירב מחייו על ידי לקיחת אחריות, הגברת המודעות העצמית, והשקעת עבודה לקראת השגת שינוי חיובי בחיים.

האם אני באמת צריך טיפול? (כי בדרך כלל אני יכול לטפל בבעיות שלי בעצמי)
מול האתגרים שמציבים בפנינו החיים, אפשר בהחלט לנווט בהצלחה ובכוחות עצמך, אך אין שום מניעה לחפש תמיכה נוספת בעת הצורך. למעשה, הטיפול הוא עבור אנשים שיש להם מספיק מודעות עצמית על מנת להבין שהם צריכים יד מסייעת. אתה לוקח אחריות ומקבל התחייבות לשנות את המצב לטובה. טיפול מספק יתרונות ארוכי טווח ותמיכה, נותן את הכלים הדרושים כדי להתמודד טוב יותר ולהתגבר על האתגרים הניצבים בפניך.

כיצד יכול הטיפול לעזור לי?
מטפל יכול לספק תמיכה, תובנה ואסטרטגיות התמודדות יעילות יותר עבור בעיות כגון דיכאון, חרדה, בעיות ביחסים, דימוי גוף, בעיות במשפחה, בעיות בזוגיות, ובעיות מחיי היומיום. המטפל יכול לספק נקודת מבט רעננה על בעיה קשה או לספק תובנות שיסייעו לך לזהות ולאמץ דפוסים חדשים ודרכי התמודדות יעילות יותר. אנשים רבים מוצאים כי התהליך הטיפולי הנו מנוף לצמיחה אישית.

כמה זמן אורך הטיפול?
לכל אדם מטרות ספציפיות משלו ומול מטרות אלו נקבעת מסגרת העבודה המשותפת. מקובל לקבוע סדרת מפגשים שבועיים, בה כל פגישה נמשכת כשעה. הטיפול ניתן לטווח קצר, תוך התמקדות בנושא מסוים, או לטווח ארוך יותר, בטיפול בנושאים מורכבים יותר או להשגת צמיחה אישית מתמשכת.

האם הטיפול חסוי?
החוק מגן על סודיות הלקוח וכל התקשורת בין הלקוח לבין המטפל חסויה לחלוטין. המידע לא ימסר לשום צד שלישי ללא אישור בכתב מהלקוח, למעט במקרים חריגים, על פי חוק:

  • כאשר יש חשד להתעללות בילדים או חסרי ישע;
  • אם הלקוח מאיים בפגיעה גופנית חמורה באדם אחר;
  • אם הלקוח מתכוון להזיק לעצמו כמטפלת אעשה כל מאמץ כדי להבטיח את ביטחונו של הלקוח.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל!