טיפול זוגי

מתי פונים לטיפול זוגי?

נישואים הנם הקשר המשמעותי ביותר בחיינו הבוגרים. עם בן הזוג שלנו אנו בונים בית, מביאים ילדים לעולם, מגדלים ומצמיחים אותם, ולאחר שגדלו אנו משחררים אותם מהקן וממשיכים להתבגר ולהזדקן יחד.
כל אחד משלבי החיים המשותפים כזוג וכמשפחה מאתגר אותנו ומעלה בנו ציפיות, כמיהות ורצונות.
טיפול זוגי מתאים לזוגות אשר מרגישים כי למרות קשיים ומתחים זוגיים, הקשר הזוגי חשוב להם והם רוצים לשקם ולקדם אותו. טיפול זוגי אינו מתאים רק במקרים של משבר זוגי עמוק. לעיתים גם תחושה של מרחק ותקשורת יומיומית לקויה הם סיבה מספקת לפנות לטיפול.

טיפול במשבר זוגי סביב בגידה

"כל הסימנים מראים שיש לה/ לו מישהו"...

בגידה בתוך קשר הנישואים נחווית באופן קשה על ידי בן או בת הזוג הנבגד. חשיפתה של מערכת יחסים במקביל לקשר הנישואים שקולה, פעמים רבות, כנקודת סיום או אין מוצא של הקשר הזוגי. בני זוג חווים בגידה כמעשה שאין עליו סליחה ואין לו כפרה.
כמטפלת, אני תופסת בגידה כתמרור אזהרה או כאזעקה. בגידה אכן עשויה למוטט את הקשר ולחסלו, אולם אם מתייחסים לבגידה כאות אזהרה הרי שהיא מלמדת על חוסרים בקשר או בתחושת ריקנות ובדידות כל אחד מבני הזוג בינו לבין עצמו. טיפול בבגידה אינו ממוקד בהאשמה של הבוגד ובצורך שלו לפצות את הנבגד, אלא במסע משותף של שני הצדדים לשיקום הקשר. שני בני הזוג מתבוננים בקשר הזוגי ומנסים להבין מה חלקם בכך שהתרחשה בגידה. הטיפול בבגידה הוא משותף לשני בני הזוג ושניהם יחד לוקחים אחריות לשיקום הקשר.
חלק מתהליך ההתבוננות בבגידה מסייע לבני הזוג לראות כי בן הזוג הבוגד לא בהכרח חיפש פרטנר חדש, אלא באמצעות הקשר מחוץ לנישואים הוא הצליח להתחבר מחדש לחלק בתוך עצמו שאבד או נשכח במהלך השנים. בטיפול אזמין אתכם להכניס את החלקים האבודים, שמצאו מקום מחוץ לקשר, לתוך הקשר. על ידי כך תוכלו להחיות מחדש את התשוקה, הקרבה והחברות שהייתה בינכם ובמירוץ החיים נשכחה או נזנחה.
בעולם המודרני, בו תוחלת החיים שלנו עולה משנה לשנה, ייתכן ואנשים יקיימו יותר ממערכת יחסים זוגית אחת. האופציה לבנות מספר מערכות יחסים יכולה להתאפשר גם עם אותו בן זוג.
בגידה היא נקודת מפנה בה תוכלו לבחור את בן או בת הזוג שלכם מחדש ולבנות מערכת יחסים "חדשה", טובה יותר ומספקת.

כיום, מערכות יחסים נבנות גם באופן וירטואלי, וניתן לחוש נבגד גם כאשר הפרטנר שלכם מצ'וטט במרחבי רשת האינטרנט ויוצר קשרים וירטואליים. אתם עשויים לחוש נבגדים גם כאשר בן או בת הזוג שלכם לא מנהלים קשר פנים אל פנים ובודאי לא קשר מיני, אך הם מושקעים בקשר אחר והקשר הזה ממלא את עולמם. טיפול זוגי יסייע לשני בני הזוג להבין את מקור הצורך להכניס "שלישי" לתוך הקשר, ובמקביל להיות מסוגלים לבנות מחדש אינטימיות וקרבה.